WALENTYNKOWE WSPOMNIENIA

16.02.2019, 14:34, SP Boguszyn

WALENTYNKOWE WSPOMNIENIA


Tym razem panie na spotkaniu „Trzech pokoleń” w Szkole Podstawowej w Boguszynie postanowiły zgodnie z ideą Walentynek sprawić przyjemność sobie nawzajem. Przy wspaniałym cieście i hot dogach przygotowanych przez szkolne kucharki, panie: Mirosławę Flis, Małgorzatę Nieborak i Paulinę Nieborak (najmłodszego adepta kulinarnej sztuki) rozgorzały dyskusje w przyjemnej atmosferze na tematy życiowe oraz wspomnienia z lat młodości. Swym doświadczeniem dzieliły się babcie i mamy, a córki i wnuczęta słuchając, uczyły się trudnej sztuki dyskusji. A przy okazji starsze dziewczynki grały w gry planszowe z młodszymi. Każdy, nawet nastolatek, może służyć pomocą komuś innemu. Warto tu wspomnieć o wspaniałym okazjonalnym nakryciu stołu: serduszkach i serwetkach z walentynkowymi napisami.

 Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni. Taka idea od początku przyświeca naszym spotkaniom. Na przekór tzw. konfliktowi pokoleń uczestnicy spotkań pokazują, że pokolenia mogą ze sobą współdziałać i wszyscy mają coś do zaoferowania, a uczyć można się i od starszych, i od młodszych. W szkole raz na miesiąc spotykają się babcie, mamy, córki i wnuczki. Za każdym razem spotkanie poświęcone jest innemu tematowi i ktoś inny je prowadzi. Na spotkaniach nie liczy się, kto jest rodzicem, kto uczniem, kto nauczycielem czy pracownikiem niepedagogicznym szkoły. Liczą się tylko chęci wspólnych spotkań, współdziałania i otwartość na drugiego człowieka. Nieważne: uczeń czy pracownik, czy emeryt, czy gospodyni domowa. Liczy się tylko jedno: jesteśmy razem, jesteśmy jedną wspólną rodziną i możemy wspólnie zrobić coś dobrego. Bardzo się cieszymy, bo tym razem rzeczywiście mieliśmy rodzinne trzy i dwa pokolenia: trzy, bo: babcię, mamę i 2 córeczki – wnuczki, dwa pokolenia: babcię z wnuczką oraz mamę z córką. Czyż to nie wspaniałe?!
Wracając do spotkania, uczestnicy przygotowali dla siebie drobne upominki „walentynki”. Co komu przypadnie, decydował los. Najpierw panie przygotowały stół, na którym anonimowo składano upominki, a następnie przygotowały losy i numerki. Potem wybrana „Walentynka” – jedna z pań rozdawała losy i na samym końcu według losów, prezenciki – niespodzianki dla wszystkich. Na wspólnych rozmowach i odpakowywaniu prezentów miło upłynął czas. Trudno było się rozstać. Ale taka jest kolej rzeczy. Kolejne spotkanie planowane jest na 7 marca (przed Dniem Kobiet) o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Dyrekcja przygotowuje niezwykłą niespodziankę na ten dzień!

Jednocześnie przypominamy, że na nasze spotkania może przyjść każdy bez względu na wiek, wykształcenie i zawód. A spotkania są tzw. składkowe, czyli na końcu każdego następuje rozliczenie poniesionych kosztów na poczęstunek i każdy dorosły (poza dziećmi) dorzuca się do jedzonka (tak naprawdę jest to niewiele, jedynie zajęcia kulinarne są droższe, bo potrzeba produktów, ale w rozliczeniu na kilkanaście osób i tak nie wychodzi za dużo na jedną osobę, więc niech to nikogo nie zraża). Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!!!


 


 
« Wstecz