SPOTKANIE

10.10.2018, 13:14, SP Boguszyn

INAUGURACYJNE  SPOTKANIE  „TRZECH  POKOLEŃ”  W  BOGUSZYNIE

W czwartek 4 października w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Boguszynie odbyło się kolejne z cyklu, ale pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach „Trzech pokoleń”. Ponieważ było to bardziej spotkanie organizacyjno-dyskusyjne, tym razem zabrakło najmłodszego pokolenia, ale mamy i babcie nie zawiodły.

            Podstawowym punktem programu było ustalenie planu działań na obecny rok szkolny. Przypominamy, że tego typu spotkania odbywają się od roku szkolnego 2015/2016, a więc to już czwarty rok działalności. Czas zatem na podsumowanie dotychczasowych działań i wprowadzanie nowych elementów. Dalszą część poświęcono na dyskusję o oświacie i zmianach wprowadzonych w szkole w związku z reformą oświaty.

(I. Borusiak)

 

    


Wszystkim podobały się poprzednie spotkania. Podjęto jednak decyzję o większym zróżnicowaniu zajęć tak, by można było jak najwięcej skorzystać, ale także  i zadowolić więcej osób. Niektórzy bowiem nie czują talentu do szydełkowania, ale za to świetnie sprawdzają się przy innej działalności artystycznej (wykonywanie pracy z bibuły, wycinanki itp.). I tak na najbliższym listopadowym spotkaniu panie będą się uczyć wykonywania prostych kapci, które wszędzie się zmieszczą i łatwo zabrać je ze sobą idąc „w gości” (zajęcia poprowadzi emerytka pani Mirosława Szymczak), a pozostała część pań zabierze się za wykonywanie czapeczek i szalików na szydełku (zajęcia poprowadzi nauczyciel szkoły pani Teresa Ławniczak). Dodatkowo trzecia grupa kulinarna pod przywództwem kucharki szkoły pani Mirosławy Flis nauczy się przyrządzania kolejnej ciekawej sałatki, którą najbliżsi będą mogli ocenić w domu po degustacji. Jak widać będzie się dużo działo. Grudniowe spotkanie to niespodzianka. Możemy tylko zdradzić, że przybędzie do szkoły kolejny twórca ludowy, by pokazać na naszym terenie nieznaną, ale ciekawą sztukę. To spotkanie będzie pełne niespodzianek, a każdy uczestnik otrzyma drobny upominek w drodze losowania (praktyka lat ubiegłych). Będzie także możliwość nauczenia się wykonywania kolejnej potrawy wigilijnej. Styczniowe zajęcia poprowadzi pani Izabela Dembińska – mama uczennicy szkoły. Tematyka zajęć to tajemnica. Bo czymże jest życie bez odrobiny niespodzianki i tajemnicy? Jedno jest pewne: warto przyjść. Oprócz tego będzie można wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu zaproszonego gościa (i z pewnością się przyłączyć). Tyle możemy zdradzić na początek. Drugi semestr również będzie ciekawy, ale o tym potem. Rok planuje się zakończyć muzycznie.

            Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Naprawdę warto miło spędzić czas. Wyjść z domu. Czegoś się nauczyć. A może nauczyć czegoś innych?

 

    

 

 

    

 

   

 

 
« Wstecz