OGŁOSZENIE!!!

25.04.2017, 19:02, SP Boguszyn

Ogłoszenie !

 

1) W najbliższym czasie obok wjazdu do szkoły pojawi się tablica z napisem „Zakaz wjazdu. Nie dotyczy pracowników szkoły”. Bardzo prosimy o dostosowanie się do napisu.

 

Tablica pojawi się w celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci udających się do szkoły.


Zakaz nie obowiązuje popołudniami w czasie trwania zebrań z rodzicami i konsultacji rodziców z nauczycielami, czyli w tzw. „drzwi otwarte” dla rodziców (uczniowie nie przebywają wtedy na terenie szkoły i samochody im nie zagrażają). Zakaz nie obowiązuje też osoby, które popołudniami wynajmują salę gimnastyczną (by np. grać w tenisa stołowego).

 

Bardzo dziękujemy wszystkim tym rodzicom, którzy zgodnie z wcześniejszą prośbą dyrektora nie wjeżdżali na teren szkoły i boisko, tylko pozostawiali swoje samochody poza terenem szkolnym.

 

Niestety, niektórzy rodzice nadal zagrażali bezpieczeństwu dzieci i wjeżdżali na teren boiska szkolnego. Niektórzy nawet z nadmierną szybkością, jakby brali udział w rajdzie samochodowym, co szczególnie jest niebezpieczne dla dzieci. Elewacja budynku znowu uległa uszkodzeniu. To wszystko spowodowało decyzję o zawieszeniu zgodnie z prawem wyżej wspomnianej tablicy.

 

2) Jednocześnie informujemy, że brama ewakuacyjna wiodąca z boiska szkolnego na pole nie jest drogą przejściową dla mieszkańców ani też drogą dojścia uczniów do szkoły. Nie prowadzi tam bowiem żadna droga. Jest tam pole. Istnieje tylko wydeptana ścieżka przez tzw. „wygodnickich” skracających sobie drogę przez teren publicznej instytucji po np. zakupach. Mają tamtędy po prostu bliżej. Tak być jednak nie powinno. Brama nie powinna być otwarta i żaden z mieszkańców nie powinien sobie skracać drogi przechodząc lub przejeżdżając na rowerze przez teren szkoły. Takie postępowanie również zagraża bezpieczeństwu dzieci. Jednakże wychodząc naprzeciw kilku rodzicom, których dzieci mają z tamtej strony bliżej do szkoły, informujemy, że brama pozostanie otwarta w godzinach 7.00 – 8.00 i 12.00 – 13.00 (dla najmłodszych dzieci). Otwarta, czyli nie zamknięta na kłódkę. Prosimy, by uczniowie i rodzice korzystający z niej zamykali ją po przejściu na rodzaj haczyka, który się tam znajduje, aby brama nie stała otworem, ale by mogli z niej skorzystać w trosce o swe dzieci i ruch uliczny. Starsi uczniowie mogą dojść do szkoły drogą może dłuższą, ale za to bardziej właściwą i przeznaczoną do tego celu.
Młodzież korzystającą z przystanku szkolnego i udającą się do gimnazjum i dalej bardzo prosimy o nieprzechodzenie przez boisko szkolne tylko skorzystanie z drogi właściwej i chodnika.

 

Bardzo prosimy także o nieprzechodzenie górą przez zamkniętą bramę, bo to powoduje jej osiadanie i zniszczenia np. zawiasów. Całkiem niedawno naprawialiśmy bramę główną wiodącą na ul. Śremską właśnie z tego powodu.

 

DYREKTOR SZKOŁY 

Irena Borusiak 
 


 
« Wstecz