Bartosz „SMYK” Smektała - Indywidualny Mistrz Świata Juniorów na żużlu w naszej szkole !

09.01.2019, 11:35, SP Boguszyn

7 stycznia 2019 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Bartosza „SMYK” Smektałę - Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów na żużlu. Ma 20 lat, jeździ w ekstraklasie Fogo Unia Leszno.
Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem oglądali wcześniej przygotowaną prezentacje o sportowcu. Bartek chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów oraz przybliżył specyfikę sportu żużlowego. Chętni uczniowie wraz z mistrzem uczestniczyli w ćwiczeniach przygotowanych przez nauczyciela wf. Okazało się, iż jego treningi wyglądają podobnie. Po spotkaniu dzieci mogły usiąść na motorze i otrzymać autograf od żużlowca.
Bartosz Smektała jest ogromnym wzorem do naśladowania. Bardzo młodo zaczął rozwijać swoją pasję do motorów, którą zaraził go ojciec. W wieku 15 lat został licencjonowanym żużlowcem i od tego czasu startuje w barwach Unii Leszno. Poza tym jeździ także dla klubu w Szwecji. Pogodził sport z nauką i technikum mechaniczne ukończył z wyróżnieniem. Bardzo dziękujemy Bartkowi Smektale za spotkanie i życzymy dalszych sukcesów w sporcie.

 


 


 
« Wstecz