ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

05.02.2018, 21:05 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 69

"Niech nam żyją wszystkie Babcie i Dziadkowie też, bo bez nich jest świat markotny o czym dobrze wiesz.." - takie i inne życzenia składały dzieci drogim Dziadkom 2 lutego 2018, w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz zerówki razem z Paniami przygotowały dla ukochanych Dziadków przedstawienia, w których śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki.. Biały walczyk , taniec krasnoludków czy czacza dla Babci i Dziadka to jedne z atrakcji, w których wystąpiły dzieci. Miłą niespodzianką okazały się portrety Babci i Dziadka zaprezentowane przez wnuków na wystawie, które Dziadkowie oglądali z uśmiechem na twarzy. Uroczystość odbyła się w zimowo- karnawałowej scenerii. O podniebienia gości zadbały mamy przedszkolaków i zerówki, stawiając na stołach kawę, pyszne pączki i słodkości. Goście w podzięce za ich dobroć i miłość otrzymali od swoich wnuków własnoręcznie zrobione laurki oraz filiżankę z herbatką na mroźne zimowe dni.

 

Szczególne słowa podziękowania dla mam za fachową i sprawną obsługę i pomoc w dekoracji stołów.


Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Cały artykuł...

„Zło dobrem zwyciężaj”

05.02.2018, 20:58 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 55

    

Dnia 25 stycznia uczniowie naszej szkoły brali udział w programie profilaktyki uzależnień     w formie koncertu muzycznego pt: „Zło dobrem zwyciężaj” w wykonaniu wirtuoza perkusji – Wiesława Błaszkiewicza, którego organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Mieście nad Wartą, a który to odbył się w szkole w Klęce. Program zawierał kilka bloków tematycznych: przemoc i agresja wśród młodzieży, cyberprzemoc, uzależnienie od alkoholu, papierosów, narkotyków i dopalaczy. Przeciwstawia się również wulgaryzmom w języku młodego człowieka. Jako alternatywę wskazuje młodzieży zaangażowanie się w różnego rodzaju grupy wolontariatu.
Wiesław „Blacha” Błaszkiewicz muzyczną drogę rozpoczął początkiem lat 80-tych z punkową kapelą ''Gzyms'' wygrywając festiwal muzyków rockowych ''Rockosz'' w Bielsku Białej. W roku 84 wygrywa Przegląd Młodych Talentów - '' Zima z Rockiem'' na Śląsku,  w tymże roku bierze udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych ''Jarocin''.
Bardzo dziękujemy organizatorowi za zaproszenie.

Cały artykuł...

BAL KARNAWAŁOWY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

30.01.2018, 13:31 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 73

Dnia 26.01.2018 na sali gimnastycznej odbył się wielki bal karnawałowy dla przedszkolaków i zerówki. Był to bal przebierańców, na którym nie mogło zabraknąć księżniczek i bohaterów z różnych bajek. Obok piratów i czarownic można było spotkać strażaków, policjantów, pszczółki, Czerwonego Kapturka, Elzę i Olafa z "Krainy lodu" , Myszkę Mini oraz wiele innych ciekawych postaci. W przerwach pomiędzy tańcami organizowane były konkursy, w których dzieci chętnie uczestniczyły.Było mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu.Przedszkolacy spędzili miło czas na wspólnej zabawie i tańcach przy muzyce. Wszyscy uczestnicy wracali do domu z kolorowymi balonami i uśmiechem na twarzy.

 

 

 

  

Cały artykuł...

JESTEŚMY BEZPIECZNI W SIECI

28.01.2018, 18:05 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 37

 

cyfrowobezpieczni.pl

 

Cały artykuł...

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH

25.01.2018, 14:15 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 32

     

KLIKNIJ ABY POZNAĆ SZCZEGÓŁY

Cały artykuł...

ZEBRANIA Z RODZICAMI

18.01.2018, 13:20 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 63

 

29 stycznia 2018r. poniedziałek godz. 16.00

 

 

(bez ogólnego, tylko w salach)

Cały artykuł...

KONKURS PIRAMIDA GIMNASTYCZNA - PODSUMOWANIE

11.01.2018, 15:01 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 78

    

W grudniu ogłoszony został dla klas IV – VII konkurs sportowy PIRAMIDA GIMNASTYCZNA. Wzięli w niej udział wszyscy chłopcy i dziewczęta  w dwóch kategoriach : dziewczęcej i chłopięcej.

Wśród dziewcząt:      

 -1 miejsce zajęły  z kl.IV (1 grupa)                                                      

-2 miejsce zajęły z kl.VII   

 -3 miejsce zajęły z kl.VI 

 -4 miejsce zajęły z kl. IV ( 2 grupa) i z kl.V

 

Wśród Chłopców:

-1 miejsce  kl. IV

-2 miejsce  kl. V

- 3 miejsce  kl. VI

- 4 miejsce kl. VII

 

Przy ocenie pod uwagę brano :

  •         Wiek zawodników
  •         Stopień trudności elementów piramidy
  •        Estetykę wizualną wykonania piramidy
Cały artykuł...

Wycieczka do Śmiełowa i ZGO w Witaszyczkach.

11.01.2018, 14:23 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 64

21 grudnia 2018 roku klasa IV wzięła udział w wycieczce do Śmiełowa na warsztaty bożonarodzeniowe. Uczniowie poznali historię Pałacu w Śmiełowie. Majątek powstał dla Gorzeńskich w XVIII w. Po wygaśnięciu rodu Gorzeńskich pałac kupił F. Chełkowski. Uczniowie usłyszeli  jak wyglądał czas Świąt Bożego Narodzenia w tej rodzinie, czym bawiły się dzieci oraz jakie robiły ozdoby choinkowe. Także każdy uczeń mógł wykonać swoją ozdobę na choinkę- aniołka z krepiny. Dzieci dowiedziały się , iż w pałacu przebywał Adam  Mickiewicz , Henryk Sienkiewicz i inni artyści.

Następnie klasa zwiedziła Zakład Gospodarowania Odpadami w Witaszyczkach . Przewodnik zapoznał uczniów z zasadami segregacji  i ponownym przetwarzaniem śmieci. Dzieci dowiedziały się na czym polega segregowanie śmieci i możliwość wspierania akcji charytatywnych.

Cały artykuł...

ROZSTRZYGNIĘCIE GMINNEGO KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

03.01.2018, 21:14 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 94

19 grudnia 2017r. odbyło się rozstrzygnięcie 13 - tego Gminnego Konkursu na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową, w którym udział brali uczniowie szkół w Klęce, Chociczy, Kolniczkach i Boguszynie. Celem konkursu było rozbudzenie wyobraźni twórczej, poznawanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz wzmacnianie więzi rodzinnych. Wszystkie prace zadziwiały pomysłowością oraz techniką wykonania. Uczestników konkursu nagrodzono dyplomami, upominkiem oraz słodyczami.

 

    

Cały artykuł...

JASEŁKA SZKOLNE

27.12.2017, 17:12 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 109

    

Cały artykuł...

WESOŁYCH ŚWIĄT

24.12.2017, 22:32 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 43

Cały artykuł...

ŚWIĄTECZNY KONKURS W PRZEDSZKOLU

19.12.2017, 12:57 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 106

    

 

KONKURS NA „NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ „ ROZSTRZYGNIĘTY!!!

 

W oddziałach przedszkolnych w okresie przedświątecznym przeprowadzony został konkurs plastyczny na. „NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ”. Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci twórczych zainteresowań, wyobraźni i fantazji oraz wspólna praca i miłe spędzenie przedświątecznego czasu z rodzicami.
Dzieci i ich rodzice bardzo chętnie zaangażowali się do udziału konkursie. Ogółem przygotowanych zostało 45 prac - piękne, oryginalne i ciekawe ozdoby choinkowe, w których zastosowano różnorodne techniki plastyczne.
15 grudnia jury w składzie: p. D. Stróżyk, p. P. Karcz, p. E. Jędrzak oraz p. M. Michalak, dokonało oceny prac i postanowiło wyróżnić wszystkich uczestników ze względu na wyrównany poziom oraz estetykę, staranność i urok przygotowanych ozdób choinkowych.
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz świąteczne upominki. Prace zostały wystawione na kiermaszu szkolnym . Dochód ze sprzedaży ozdób zostanie przeznaczony na wycieczki oddziałów przedszkolnych w przyszłym roku.

 

Opiekunowie jeszcze raz serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu za duży wkład pracy włożony w przygotowanie pięknych ozdób choinkowych.
 

Cały artykuł...

KIERMASZ

18.12.2017, 13:11 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 138

   

Cały artykuł...

GRUDNIOWE SPOTKANIE TRZECH POKOLEŃ

18.12.2017, 13:07 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 125

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE TRZECH POKOLEŃ W SZKOLE W BOGUSZYNIE

 

14 grudnia miało miejsce ostatnie spotkanie Trzech Pokoleń w starym roku. Było więc to spotkanie świąteczne. Panie i dziewczęta podzieliły się na 2 grupy: szydełkowania i kulinarną. W takim czasie nie mogło zabraknąć świątecznych potraw. Pod przewodnictwem kucharki pani Mirosławy Flis przy jednym ze stolików powstawała wspaniała sałatka. W tym czasie w kuchni podgrzewał się przygotowany wcześniej przez panie kucharki barszczyk oraz krokiety, których pilnowała intendentka i jednocześnie pomoc kuchenna pani Małgorzata Nieborak. Przy drugim stoliku panie wykonywały szydełkowe ozdoby choinkowe. Na parapetach rozłożone były jak na wystawie szydełkowe prace pani Mirosławy Szymczak, która przychodzi na zajęcia od samego początku i zawsze służy dobrą radą młodemu pokoleniu.
 

Cały artykuł...

WARSZTATY TERAPEUTYCZNE

19.12.2017, 13:07 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 63

    

 

14 grudnia na terenie szkoły przebywał psycholog pan Lech Gwiaździński, który w ramach współpracy z nowomiejskim OPS przeprowadzał w naszej szkole warsztaty profilaktyczne w dwóch klasach.
W klasie II były to warsztaty związane z profilaktyką agresji pt. "Radość bez złości", a w klasie VII zajęcia dotyczące profilaktyki uzależnień pt. "Smak życia, czyli debata o dopalaczach".

Cały artykuł...

PIECZEMY PIERNIKI!

14.12.2017, 08:24 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 97

    

Cały artykuł...

MIKOŁAJKI

06.12.2017, 19:31 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 113

    

Cały artykuł...

Pokaz historyczny: "Rzymskie imperium i tradycje antyku".

06.12.2017, 19:27 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 92

    

Cały artykuł...

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE Z POLICJĄ

06.12.2017, 19:20 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 94

KWESTIE BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE SZKOŁY

I POZA NIĄ W DRODZE

 

W środę dnia 6 grudnia odwiedziła nas pani policjantka Natalia Nowak, by dzieciom wyjaśnić, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i po lekcjach wrócić do domu. Przypomniała wszystkich dzieciom z klas II i III, że jest już ciemno i należy nosić przy plecakach odblaski, by dobrze być widocznym na drodze. A ponieważ pani przybyła w Mikołajki, założyła specjalną czapeczkę i przyjaźnie obdarowała dzieci przydatnymi odblaskami. Uczniowie byli zachwyceni obecnością tak niezwykłego Mikołaja.
 

Cały artykuł...

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

06.12.2017, 19:17 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 115

    

Cały artykuł...

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

06.12.2017, 19:14 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 110

    

 

    

Cały artykuł...

PODZIĘKOWANIE

04.12.2017, 13:24 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 59

Cały artykuł...

Zebranie Rady Rodziców

28.11.2017, 13:05 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 62

Zebranie Rady Rodziców w czwartek 30 listopada o godzinie 16.30 w sali klasy II na piętrze.

Cały artykuł...

KIERMASZ

26.11.2017, 15:32 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 55

Cały artykuł...

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25.11.2017, 18:18 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 130

Miś dobry na smutek , ale jeszcze lepszy na radość!!!

 


25 listopada chyba w każdym przedszkolu obecny jest miś z powodu Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki obchodziły ten dzień w piątek 24 listopada. Dzieci tego dnia śpiewały, tańczyły, brały udział w konkursach, wyklejały misia z kółek oraz oglądały misiową bajkę w kinie, zajadając ulubiony popcorn. Przez cały ten czas towarzyszył im Miś- pluszowa przytulanka przyniesiona z domu. Dużym powodzeniem cieszyła się też sesja fotograficzna, w której chodź na chwilę można było zamienić się w małego niedźwiadka. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom "Przyjaciela Pluszowego Misia". To był naprawdę misiowy dzień.

Cały artykuł...

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

25.11.2017, 18:15 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 98

    

Cały artykuł...

XX TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCIOWY

16.11.2017, 14:20 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 102

         

Cały artykuł...

ZEBRANIA Z RODZICAMI

15.11.2017, 21:53 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 62

 

w środę dnia 22 listopada o godzinie 16.00

zebranie ogólne w sali gimnastycznej - bardzo ważna obecność wszystkich rodziców, potem w klasach.

 

SZCZEGÓŁY

Cały artykuł...

INFORMACJA RADY RODZICÓW

11.11.2017, 17:24 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 57

 

Cały artykuł...

POKAZ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

09.11.2017, 14:41 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 112

    

Cały artykuł...

DWIE STRONY SIECI

09.11.2017, 14:19 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 79

7 listopada 2017r. uczniowie najstarszych klas naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w projekcie "Dwie strony sieci". W ramach tego projektu wzięli udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa w Internecie, prowadzonych przez policyjnych profilaktyków. W ramach zajęć obejrzeli także film: "Offline" o tematyce internetowej.

 

Cały artykuł...

WYCIECZKA DO REZERWATU METEORYT MORASKO

19.10.2017, 21:05 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 132

Cały artykuł...

DZIEŃ PATRONA ORAZ DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

15.10.2017, 18:29 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 221

DZIEŃ PATRONA

 

    

 

13 października w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Boguszynie świętowano Dzień Komisji Edukacji Narodowej i przede wszystkim Dzień Patrona. Jak w swym przemówieniu dyrektor szkoły Irena Borusiak wyjaśniła, iż nie ma lepszego dnia na uczczenie tego patrona. Janusz Korczak urodził się w czasie wakacji i zginął tragicznie w sierpniu, trudno więc latem obchodzić Dzień Patrona. Jednakże był to przecież genialny pedagog i wychowawca ceniony w całej Europie , człowiek czyniący wszystko dla dobra dzieci. Razem z nimi zginął w komorze gazowej w czasie II wojny światowej. I choć mógł się uratować – nie uczynił tego, bo chciał być ze swoimi dziećmi do końca. Nie ma lepszego dnia niż 14 październik na to, by świętować Dzień Patrona! I obyśmy zawsze pamiętali o jego przesłaniu : ”Wszystko dla dobra dziecka!”.

Cały artykuł...

ZAPRASZAMY NA BAL ANDRZEJKOWY

09.10.2017, 19:27 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 80

Cały artykuł...

ZEBRANIA Z RODZICAMI

08.10.2017, 23:27 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 82

DOTYCZĄCE ZAPOZNANIA Z NOWYM PROGRAMEM WYCHOWAWCZO - PROFILAKTYCZNYM SZKOŁY.


10.10.17r. klasa III i IV o godzinie 16.00,
11.10.17r. pozostałe klasy godz. 16.00 (klasa VII dodatkowo spotkanie z doradcami zawodowymi ze Środy Wlkp)
(zebrania tylko w klasach)
11.10.17r. "drzwi otwarte" dla rodziców przedszkola w godzinach 16.00 - 17.00
(odwołuje się "drzwi otwarte" dnia 17.10.17r.)
 

Cały artykuł...

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

02.10.2017, 20:24 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 106

W tym roku ponownie wzięliśmy udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Tego dnia każdy uczeń, który zdał egzamin, mógł uzyskać tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. W zmaganiach z tabliczką wzięli udział uczniowie klas III - VII.

 

 

GRATULUJEMY!!! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

     

Cały artykuł...

DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPCA

02.10.2017, 20:22 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 221

     

Cały artykuł...

ZAPROSZENIE NA DZIEŃ PATRONA

24.09.2017, 16:30 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 137 

/domain/spboguszyn/files/2017-2018/pazdziernik/dzien-patrona.jpg

Cały artykuł...

Spotkanie „Trzech pokoleń” po wakacjach

25.09.2017, 22:25 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 154


Spotkanie „Trzech pokoleń” po wakacjach

 

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Boguszynie po raz kolejny gościła u siebie dziewczynki i panie w różnym wieku na spotkaniu w ramach „Trzech pokoleń”. Cieszymy się, że już trzeci rok działamy razem dla naszego środowiska i scalamy pokolenia dzieląc się z młodszymi doświadczeniem starszych. Starsi zaś pamiętają o tym, iż od młodszych także można się czegoś nauczyć. Wszyscy są sobie bowiem potrzebni. Ideą przewodnią naszych spotkań jest bowiem ciągłość tradycji oraz wzajemna pomoc potrzebującym. W tym roku zamierzamy nadal rozszerzać naszą działalność. (...)

 

 

Cały artykuł...

PAŹDZIERNIK

24.09.2017, 15:57 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 77

Cały artykuł...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

22.09.2017, 15:43 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 126

 

Międzynarodowy Dzień Kropki 2017


15 września uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki, czyli globalnym święcie kreatywności, odwagi i zabawy. A wszystko zaczęło się od książki Petera H. Reynoldsa pt. "The Dot". Wszyscy tego dnia ubraliśmy się w stroje w kropki, młodsze dzieci od samego rana szukały w swoich klasach kropek i obejrzały film o Vashti, który pozwolił zrozumieć, że każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości.

 


W przyszłym roku też kropkujemy!
 

Cały artykuł...

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

22.09.2017, 15:39 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 150

13 września 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Wojciechem Malicha, podróżnikiem i autorem książki „Aventura”. Tematem spotkania była opowieść o podróży po kontynencie azjatyckim. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o Japonii, Wietnamie , Indiach, Laosie, Kambodży oraz wyspach w Azji południowo-wschodniej. Atrakcją było wspólne zdjęcie zrobione przy pomocy drona. Ucieszyły nas również otrzymane autografy.

 

 

 

 

 

 

Cały artykuł...

ZEBRANIA Z RODZICAMI

09.09.2017, 21:25 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 144 

Cały artykuł...

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

09.09.2017, 21:23 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 289

     

Cały artykuł...

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

21.08.2017, 10:50 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 319 

Cały artykuł...

SZKOLNY ZESTAW PROGRAMÓW NAUCZANIA

03.09.2017, 14:35 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 107

        

Cały artykuł...

KALENDARIUM ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

29.08.2017, 21:41 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 168


 

Cały artykuł...

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

22.08.2017, 14:05 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 141

ZAKOŃCZYŁA SIĘ REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W NASZEJ SZKOLE, PONIŻEJ ZNAJDUJE SIĘ LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁÓW W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Cały artykuł...

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

21.08.2017, 10:35 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 196

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Cały artykuł...

WAKACJE!!!

07.07.2017, 21:03 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 122


 

Cały artykuł...

PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2017/2018

07.07.2017, 21:01 , SP Boguszyn | Liczba odwiedzin: 511


 

Cały artykuł...